Kræftrehabilitering og Senfølger, klinik 9601

Kræftrehabilitering og Senfølger, klinik 9601 er et internt tilbud til alle kræftpatienter over 18 år, som har et behandlings- eller opfølgningsforløb på Rigshospitalet.

Christoffer Johansen

Professor Senfølger

Tlf.: 35 45 05 40 / 26 16 90 14

Email: christoffer.johansen@regionh.dk


Katrine Bjerre Løppenthin

Lektor (sygepl.)

Tlf.: 24 24 79 03

Email: katrine.bjerre.loeppenthin@regionh.dk


Annika von Heymann

Postdoc (psykolog)

Tlf.: 35 45 40 90

Email: annika.von.heymann@regionh.dk


Bolette Skjødt Rafn

Postdoc (fysioterapeut)

Tlf.: 22 91 38 73

Email: bolette.skjoedt.rafn@regionh.dk


Lise Bjerrum Thisted

Kræftrehabiliteringssygeplejerske

Tlf. 35 45 11 21

Mail: lise.bjerrum.thisted@regionh.dk


Charlotte Pedersen

Kræftrehabiliteringssygeplejerske

Tlf.: 35 45 98 92

Mail: charlotte.pedersen.06@regionh.dk


Sara Fredslund Hajdú

Ph.d. (ergoterapeut)

Tlf.: 35 45 72 95

Email: sara.fredslund.hajdu@regionh.dk


Mia Westergaard

Ph.d. stud. (læge)

Email: mia.westergaard@regionh.dk



Therese Lassen 

Ph.d. stud. (læge)

Tlf.: 26 71 51 71

Email: marie.therese.lassen.02@regionh.dk


Mariette Kokla

Ph.d. stud.(biostat)




Inger Lund Michelsen

Forskningsass. (psykolog)

Tlf.: 51 26 15 25

Email: inger.charlotte.lund.michelsen@regionh.dk


Cæcilie Lippert-Rasmussen 

Forskningsass. (psykolog)

Email: caecilie.lippert-rasmussen@regionh.dk



Anne-Marie Bach

Specialist

Tlf.: 42 94 42 62

Email: anne-marie.bach@regionh.dk


Helle Lyndgaard Schmidt

Forskningskoordinator

Tlf.: 35 45 46 11

Email: helle.lyndgaard.schmidt@regionh.dk


Tobias Tuse Dunk Hansen

Fysioterapeut

Tlf.: 41 81 66 46

Email: tobias.tuse.dunk.hansen.01@regionh.dk


Cecilie Poulsen

Stud.med.

Email: cecilie.poulsen@regionh.dk




Lina Sletbjerg Skov 

Stud.psyk.

Email: lina.sletbjerg.skov@regionh.dk




Freja Aalholm Hansen

Stud.psyk.

Email: freja.aaholm.hansen@regionh.dk



Aida Mai Ceesay

Stud.

Email: aida.mai.ceesay@regionh.dk




Sandra Jensen

Stud.

Email: sandra.jensen.01@regionh.dk




Redaktør