​​​​​​​​​​​​​​

Kræftens Bekæmpelses Nationale Forskningscenter for Senfølger hos Kræftoverlevere, CASTLE (Cancer Survivorship and Treatment Late effects)

Christoffer Johansen

Professor Senfølger

Tlf.: 35 45 05 40 / 26 16 90 14

Email: christoffer.johansen@regionh.dk


Annika von Heymann

Postdoc (psykolog)

Tlf.: 21 31 08 81​

Email: annika.von.heymann@regionh.dk


Bolette Skjødt Rafn

Postdoc (fysioterapeut)

Tlf.: 22 91 38 73

Email: bolette.skjoedt.rafn@regionh.dk



Therese Lassen 

Ph.d. stud. (læge)

Tlf.: 26 71 51 71

Email: marie.therese.lassen.02@regionh.dk



Cæcilie Borregaard Myrhøj

Ph.d. stud. (sygeplejerske)

Tlf.: 60 70 16 20​

Email: Caecilie.Borregaard.Myrhoej@regionh.dk​


Helle Lyndgaard Schmidt

Akademisk medarbejder

Tlf.: 35 45 46 11

Email: helle.lyndgaard.schmidt@regionh.dk



Cæcilie Lippert-Rasmussen 

Forskningsassistent (psykolog)

Email: caecilie.lippert-rasmussen@regionh.dk




Sandra Jensen

Forskningsassistent (fysioterapeut)

Email: sandra.jensen.01@regionh.dk





Kira Lauritzen

Forskningsassistent (fysioterapeut)

Email: sandra.jensen.01@regionh.dk




Viola Clara Møhring Beck

Studentermedhjælper




Emil Rønning Bech

Studentermedhjælper




Therese Højgaard Andersen

Studentermedhjælper




​​Andre tilknyttede


Cecilie Poulsen

Læge

Email: cecilie.poulsen@regionh.dk



Redaktør