Centerstab i Juliane Marie Centret

​Staben i Juliane Marie Centret består af både sekretærer, personalekonsulenter, økonomer, kliniske vejledere, en vagtplanskonsulent, en kommunikationsrådgiver og en uddannelsesansvarlig overlæge samt et par studentermedhjælpere.

​​​

Personalefunktionen


Flemming Knudsen
Personalekonsulent
Tlf.: 35 45 47 85
Susanne Hougaard
Personalesekretær
Tlf.: 35 45 46 19 

Magdalena Bøgvald Sainis
Assistent
Tlf. 35 45 71 53



Centerledelsessekretariatet

Anette Kajander
Centersekretær 
Tlf.: 35 45 47 73

Rajneek Koshal Singh
PA/Akademisk medarbejder
Tlf.: 21 25 02 83
rajneek.koshal.singh@regionh.dk 


​Økonomifunktionen

Claus Fahnøe Rasmussen
Fuldmægtig
Tlf.: 35 45 50 36
claus.fahnoee.rasmussen.01@regionh.dk
​Line Lykke-Meyer
Centerøkonom
Tlf.: 35 45 27 49

Christina Raae Pedersen
Centerøkonom
Tlf.: 35 45 27 49
christina.raae.pedersen@regionh.dk

Philip H. H. Pallesen
Centerøkonom
Tlf.: 35 45 27 49
philip.harry.heymans.pallesen@regionh.dk




Berit Davidsen
Lægesekretærspecialist
Tlf.: 35 45 75 83
berit.davidsen@regionh.dk

Kommunikation, web & presse

Linda Svenstrup Munk
Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 35 45 39 22
​Malene Bahne Hansen
Webmedarbejder

Uddannelse

 


Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge
Juliane Marie Centret og Obstetrisk Afdeling
Tlf. 35 45 89 01

​Kliniske undervisere


Bodil Pille
Tlf.: 35 45 87 56
Pernille Sejr Smedegaard
Sara Huld Sveinsdóttir Tackie


Anne Mørup Mellergaard 
Tlf.: 35 45 87 57
anne.moerup.mellergaard@regionh.dk


Projekt 'BørneRiget'


Merete Lange
Projektdirektør
Afsnit 4074 
Tlf.​: 35 45 38 52​​​ 
merete.lange.01@regionh.dk 



Bent Ottesen

konsulent
Tlf.: 40 21 28 73
Fax.: 35 45 65 43
bent.ottesen@regionh.dk ​
Thomas Leth Frandsen
Senior lægelig projektchef
Tlf. 35 45 83 64
thomas.leth.frandsen@regionh.dk
Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 29 67 01 27
Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk
Franciska Holm Hansen
Controller
Tlf.: 22 98 54 47

Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 29 65 94 76
stella.marie.wiemann.01@regionh.dk

Kristian Bille
Logistikkonsulent
Tlf. 51 44 72 85
kristian.bille.01@regionh.dk


Toke Bie Laugesen
Arkitekt
Tlf.:​ 26 18 98 40
toke.bie.laugesen@regionh.dk

Elisabeth Ginsberg
Leder for strategi og innovation
Tlf. 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk

 
Christian Koerner 
Teknologi Scout 

Tlf. 23 70 03 27 
christian.koerner@regionh.dk

 
Birgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulent
Tlf. 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk


Charlotte Blix

Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Enhed
Tlf. 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk

  

Emilie Vagner
Projektmedarbejder
Tlf.: 50 74 25 80
emilie.vagner@regionh.dk


Line Klingen Gjærde
Reservelæge, Forskningsassistent / Leg&Sundhed


Morten Arnborg Schrøder 
1. reservelæge, Forskningsassistent / Leg&Sundhed
Tlf.: 28 40 32 44
morten.arnborg.schroeder.01@regionh.dk
Mette Edelsten Starcke
Kommunikationsrådgiver
Tlf. 91 17 94 23 
Vibeke Løgstrup
Projektleder
vibeke.loegstrup@regionh.dk

Iben Charlotte Krause
Projektchef, Større Byggerier
Tlf. 61 63 44 74
iben.charlotte.krause@regionh.dk

Martin Stener Breinholt
Projektchef, Større Byggerier
martin.stener.breinholt@regionh.dk

Anette Hedegaard Sørensen
Projektmedarbejder
anette.hedegaard.soerensen@regionh.dk


Redaktør