Centerstab i Juliane Marie Centret

​Staben i Juliane Marie Centret består af både sekretærer, personalekonsulenter, økonomer, kliniske vejledere, en vagtplanskonsulent, en kommunikationsrådgiver og en uddannelsesansvarlig overlæge samt et par studentermedhjælpere.

​​​

Personalefunktionen

Flemming Knudsen
Personalekonsulent
Tlf.: 35 45 47 85
Susanne Hougaard
Personalesekretær
Tlf.: 35 45 46 19 

Centerledelsessekretariatet

Anette Kajander
Centersekretær 
Tlf.: 35 45 47 73
Emilie Kirstein
AC-fuldmægtig
Tlf. 35 45 47 68
emilie.kirstein@regionh.dk

​Økonomifunktionen

Claus Fahnøe Rasmussen
Fuldmægtig
Tlf.: 35 45 50 36
claus.fahnoee.rasmussen.01@regionh.dk
​Line Lykke-Meyer
Centerøkonom
Tlf.: 35 45 27 49

Christina Raae Pedersen
Centerøkonom
Tlf.: 35 45 27 49
christina.raae.pedersen@regionh.dk

Ann Luise Bull Schmidt
Lægesekretærspecialist
Tlf.: 35 45 75 83
ann.luise.bull.schmidt.01@regionh.dk

Kommunikation, web & presse

Linda Svenstrup Munk
Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 35 45 39 22
​Malene Bahne Hansen
Studentermedhjælper

Uddannelse

 


Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge
Juliane Marie Centret og Obstetrisk Klinik
Tlf. 35 45 89 01

​Kliniske undervisere


Bodil Pille
Tlf.: 35 45 87 56

Afsnit:
4013/14, 4071, 5033/34, 4021, 4001

Pernille Sejr Olsen

Afsnit: 
4053, 3083/84, 5021/23, 5003/4, 4271/72

Sara Huld Sveinsdóttir Tackie
Tlf.: 35 45 84 67 
sara.huld.sveinsdottir.tackie.01@regionh.dk


Afsnit:
5031, 5034, 4004, 5054, 5051, 5002



Projekt 'BørneRiget'


Merete Lange
Projektdirektør
Afsnit 4074 
Tlf.​: 35 45 38 52​​​ 
merete.lange.01@regionh.dk 



Bent Ottesen

Lægelig chef
Tlf.: 40 21 28 73
Fax.: 35 45 65 43
bent.ottesen@regionh.dk ​


Finn Djurslev 
Projektchef
Mobil: (+45) 21 28 60 91
finn.djurslev@regionh.dk

Thomas Leth Frandsen
Projektchef
Tlf. 35 45 83 64
thomas.leth.frandsen@regionh.dk
Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 29 67 01 27

Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk

Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 29 65 94 76
stella.marie.wiemann.01@regionh.dk

Kristian Bille
Logistikkonsulent
Tlf. 51 44 72 85
kristian.bille.01@regionh.dk


Toke Bie Laugesen
Arkitekt
Tlf.:​ 26 18 98 40
toke.bie.laugesen@regionh.dk
Geraldine Ruth de Silva
Arkitekt
Tlf.:
geraldine.ruth.de.silva@regionh.dk

Elisabeth Ginsberg
Leder for strategi og innovation
Tlf. 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk

Christian Koerner 
Teknologi Scout 

Tlf. 23 70 03 27 
christian.koerner@regionh.dk

 

Birgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulent
Tlf. 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk

 

Charlotte Blix

Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter
Tlf. 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk


Emilie Vagner
Projektmedarbejder
Tlf.: 50 74 25 80
emilie.vagner@regionh.dk

Morten Arnborg Schrøder 
Projektmedarbejder 
Tlf.: 
morten.arnborg.schroeder.01@regionh.dk



Redaktør