Centerstaben i Center for Hjerte-, Kar-, Lunge- og Infektionssygdomme

​Centerledelsens stab har kontorer i afsnit 2.15.1.​

​​​

​Centersekretariat​

Mathilde Kragh Thuesen (På barsel)
Akademisk medarbejder/webredaktør
Telefon: 35 45 21 49


Katrine Marie Rasmussen
Akademisk medarbejder
Telefon: 35 45 21 49
katrine.marie.rasmussen@regionh.dk






Annelis Pedersen
Centerledelsessekretær
Telefon: 35 45 24 71
Annelis.pedersen.01@regionh.dk 


Personalefunktionen

Bente Bøkman
Personalekonsulent
Telefon: 35 45 28 47 / 35 45 70 75




Winnie Anthony

Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 29 47
winnie.anthony@regionh.dk



Sanne Fokdal
Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 09 58
Sanne.fokdal@regionh.dk






Værdibaseret sundhed

Bodil Bjerg
Programleder for værdibaseret sundhed
Telefon: 35 45 72 07
bodil.bjerg@regionh.dk


​Lis Karen Jørgensen
Centerøkonom/projektmedarbejder for værdibasret sundhed
Telefon: 35 45 65 54
lis.karen.joergensen.01@regionh.dk

Økonomifunktionen

Maja Jensen
Centerøkonom
Telefon: 35 45 25 42



Kirsten West
Økonomimedarbejder
Telefon: 35 45 25 96



Sofie Amalie Bodenhoff
Studentermedhjælper (økonomi)
Telefon: 35 45 25 96
sofie.amalie.bodenhoff@regionh.dk 



Kvalitet og lean

Kirsten Prehn
Kvalitet- og leankonsulent
Telefoin: 35 45 31 49




Forskning og Prægraduat Team

Selina Kikkenborg Berg
Professor og seniorforsker
Telefon: 35 45 95 26

Camilla Bernild
Klinisk uddannelsesansvarlig
Telefon: 35 45 34 64
Camilla.bernild@regionh.dk

Sundhedsplatformen

Mikie Helm-Petersen
SP-facilitator
Telefon: 35 45 65 53


Redaktør