Centerstaben i Hjertecentret

​Centerledelsens stab har kontorer i afsnit 2.15.1.​

​​​

​Centersekretariat​

Mathilde Kragh Thuesen 
Akademisk medarbejder/webredaktør
Telefon: 35 45 21 49

Annelis Pedersen

Centerledelsessekretær
Telefon: 35 45 24 71
Annelis.pedersen.01@regionh.dk 


Personalefunktionen

Bente Bøkman
Personalekonsulent
Telefon: 35 45 28 47



Sanne Fokdal
Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 09 58
Sanne.fokdal@regionh.dk



Vakant
Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 29 47




Værdibaseret sundhed

Bodil Bjerg
Programleder for værdibaseret sundhed
Telefon: 35 45 72 07
bodil.bjerg@regionh.dk


​Lis Karen Jørgensen
Centerøkonom/projektmedarbejder for værdibasret sundhed
Telefon: 35 45 65 54
lis.karen.joergensen.01@regionh.dk

Økonomifunktionen

Maja Jensen
Centerøkonom
Telefon: 35 45 25 42



Kirsten West
Økonomimedarbejder
Telefon: 35 45 25 96



Amalie Simone Pedersen
Studentermedhjælper (økonomi)
Telefon 35 45 25 96
amalie.simone.pedersen@regionh.dk

Forskning og Prægraduat Team

Selina Kikkenborg Berg
Professor og seniorforsker
Telefon: 35 45 95 26


Camilla Bernild
Klinisk uddannelsesansvarlig
Telefon: 35 45 34 64
Camilla.bernild@regionh.dk







Sundhedsplatformen

Mikie Helm-Petersen
SP-facilitator
Telefon: 35 45 65 53



Presse
Louise Andresen Poulsen
Pressekonsulent
Telefon: 35 45 35 52
louise.andresen.poulsen@regionh.dk




Redaktør