​​​​​​​​​

Centerstaben i Hjertecentret

​Centerledelsens stab har kontorer i afsnit 2151.​

​Centersekretariat​


Bodil Bjerg
Sekretariatsleder​
Telefon: 35 45 72 07



Mathilde Kragh Thuesen (barsel)​
Akademisk medarbejder/webredaktør

​Katrine Emilie Brandt
Akademisk medarbejder/webredaktør
Telefon: 35 45 21 49
katrine.emilie.brandt@regionh.dk​




Annelis Pedersen

Centerledelsessekretær
Telefon: 35 45 24 71
Annelis.pedersen.01@regionh.dk 




Kvalitet, data og Sundhedsplatformen

Mikie Helm-Petersen
SP-facilitator/patientsikkerhedsansvarlig
Telefon: 35 45 65 53

Simone Vadt Vejlebo
Datakonsulent
Telefon: 35 45 65 13
simone.vadt.vejlebo@regionh.dk

Julie Danneberg Voss
Data- og økonomimedarbejder
julie.danneberg.voss@regionh.dk​


Personalefunktionen

Bente Bøkman
Personalekonsulent
Telefon: 35 45 28 47



Heidi Ingemann Profitlich 

Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 29 47
heidi.ingemann.profitlich@regionh.dk





Pernille Tandrup

Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 09 58
tina.pernille.tandrup@regionh.dk




Økonomifunktionen

Maja Jensen​
Centerøkonom
Telefon: 35 45 25 42

​MIe Zeeberg Kimman (barsel)
Centerøkonom
Telefon: 35 45 65 54
mie.zeeberg.kimman@regionh.dk


Kirsten​ West
Økonomimedarbejder
Telefon: 35 45 25 96


Amalie Simone Pedersen
Økonom
Telefon 35 45 25 96
amalie.simone.pedersen@regionh.dk


Forskning og Prægraduat Team

Selina Kikkenborg Berg
Professor og seniorforsker
Telefon: 35 45 95 26


Camilla Bernild
Klinisk uddannelsesansvarlig
Telefon: 35 45 34 64
Camilla.bernild@regionh.dk



Presse

Louise Andresen Poulsen
Pressekonsulent
Telefon: 35 45 35 52
louise.andresen.poulsen@regionh.dk




Redaktør