Centerstaben i Hjertecentret

​Centerledelsens stab har kontorer i afsnit 2.15.1.​

​​​

​Centersekretariat​


Bodil Bjerg
Sekretariatsleder
Telefon: 35 45 72 07



Mathilde Kragh Thuesen 
Akademisk medarbejder/webredaktør
Telefon: 35 45 21 49



Annelis Pedersen

Centerledelsessekretær
Telefon: 35 45 24 71
Annelis.pedersen.01@regionh.dk 



Nina C. V. Hornsleth
Akademisk medarbejder
Telefon: 35 45 08 99


Kvalitet, data og Sundhedsplatformen

Mikie Helm-Petersen
SP-facilitator/patientsikkerhedsansvarlig
Telefon: 35 45 65 53

Simone Vadt Vejlebo
Datakonsulent
Telefon: 35 45 65 13
simone.vadt.vejlebo@regionh.dk

Personalefunktionen

Bente Bøkman
Personalekonsulent
Telefon: 35 45 28 47



Heidi Ingemann Profitlich 
Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 29 47
heidi.ingemann.profitlich@regionh.dk




Pernille Tandrup
Vagtplankonsulent/personalemedarbejder
Telefon: 35 45 09 58
tina.pernille.tandrup@regionh.dk



Økonomifunktionen

Maja Jensen
Centerøkonom
Telefon: 35 45 25 42



MIe Zeeberg Kimman
Centerøkonom
Telefon: 35 45 65 54
mie.zeeberg.kimman@regionh.dk



Kirsten West
Økonomimedarbejder
Telefon: 35 45 25 96



Amalie Simone Pedersen
Studentermedhjælper (økonomi)
Telefon 35 45 25 96
amalie.simone.pedersen@regionh.dk

Forskning og Prægraduat Team

Selina Kikkenborg Berg
Professor og seniorforsker
Telefon: 35 45 95 26


Camilla Bernild
Klinisk uddannelsesansvarlig
Telefon: 35 45 34 64
Camilla.bernild@regionh.dk








P
resse

Louise Andresen Poulsen
Pressekonsulent
Telefon: 35 45 35 52
louise.andresen.poulsen@regionh.dk




Redaktør