Netværket skal tilbyde rammerne for at forskere kan støtte og styrke hinanden, og herigennem højne kvalitet og trivsel i forsknings- og arbejdsmiljøerne.
Alle indskrevne ph.d. studerende på Rigshospitalet kan deltage i netværket.
Møder og arrangementer
Netværket mødes fem gange om året. Fire gange til eftermiddagsmøder (af cirka 3 timers varighed) og til et større halvdagsarrangement med øget faglig karakter.
Netværkets møder bliver faciliteret, og mødernes indhold annonceres senest en måned forud. Alle arrangementer er gratis at deltage i. Netværksmøderne vil være interaktive og involverende, og vil være tilrettelagt efter hvad der giver mening for ph.d. studerende.Datoer annonceres i kalenderen.
Find os på Facebook
Har du spørgsmål? Eller en god idé?
Kontakt Caroline Nik Marcussen, ledelses- og organisationskonsulent i Enhed for Arbejdsmiljø og ledelsesudvikling.
Caroline er tovholder for netværket, og vil være ansvarlig for den overordnede planlægning og facilitering af netværkets møder.
Har du en god idé til emner eller temaer som er relevante for netværksmøder, eller har du lyst til at være med i planlægningen, så kontakt endelig Caroline.