​​​​​​​​​​​

Centerledelse- og stab i Neurocentret

Find kontaktinformationer til Neurocentrets centerledelse- og stab.


​​​Jannick Brennum 
Centerdirektør




Pernille Claudius Welinder
Centervicedirektør
E-mail: Pernille.Claudius.Welinder@regionh.dk
Mariann Kofoed
PA for centerledelsen



Poul-Erik Johannessen
Personalekonsulent 
E-mail: poul-erik.johannessen@regionh.dk 


 

Lykke Bernskov
Vagtplan​konsulent
E-mail: lykke.bernskov.01@regionh.dk


 

Stina Møller Seehuusen​
HR-konsulent
E-mail: stina.moeller.seehuusen.01@regionh.dk


 


Tina Bekke Petersen
Personalemedarbejder



Jan Berg 
Fuldmægtig 
E-mail: jan.berg@regionh.dk


 

Tina Baggesen
Økonom
E-mail: tina.baggesen@regionh.dk


​​Amalie Westergren Nielsen 
Kommunikationsmedarbejder 
E-mail: amalie.westergren.nielsen@regionh.dk


 ​

Lene Rostgaar​d Andersen
Undervisningsansvarlig sygeplejerske
E-mail: lene.rostgaard.andersen@regionh.dk



Karin Bjørn-Hansen
Sundhedsfaglig konsulent, Sundhedsplatformen
E-mail: kabh@regionh.dk


 



Suzanne Forsyth Herling
Seniorforsker, sygeplejerske



Kirsten Hjelm
Forskningsadministrator
E-mail: kirsten.hjelm@regionh.dk



Alexander Lundsgaard-Larsen 
Dataanalytiker




Ditte Thøgersen
Projektleder
Telefon: 40 49 90 45



Anette Jørgensen​
Kvalitetskonsulent
E-mail: anette.joergensen.04@regionh.dk
Telefon: 20 59 35 23


Redaktør