​​​

Kontaktpersoner

​Kontaktoplysninger på medarbejdere i Mary Elizabeths Hospital.

Organisation

​​Merete Lange
Projektdirektør
Telefon: 35 45 38 52
merete.lange.01@regionh.dk



Bent Ottesen
Lægelig konsulent og initiativtager til Mary Elizabeths Hospital
Telefon: 40 21 28 73
bent.ottesen@regionh.dk




Mette Friis
Centervicedirektør
Telefon: 35 45 42 29
mette.friis@regionh.dk




Thomas Leth Frandsen
Lægelig Senior Projektchef
Telefon: 35 45 83 64
thomas.leth.frandsen@regionh.dk



Marjanne Kurth
Programleder
Telefon 24 78 34 47
marjanne.hoejgaard.kurth@regionh.dk




Mads Lunds Vestergaard
Projektleder og Projektsekretær
Telefon: 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk




Birgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulent
Telefon: 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk




Gitte Dahl
Udviklingskonsulent
Telefon: 29 12 02 38
gitte.dahl@regionh.dk



Charlotte Blix
Projektleder
Telefon: 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk




Vibeke Løgstrup
Projektleder
Telefon: 29 44 01 11
vibeke.loegstrup@regionh.dk




Thomas Veje Flintegaard
Fundraiser
Telefon: 52 22 63 44
thomas.veje.flintegaard@regionh.dk




Linda Svenstrup Munk
Presse- og kommunikationsrådgiver
Telefon: 22 96 68 98
linda.svenstrup.munk@region.dk




Charlotte Vamberg
Kommunikationsansvarlig, Organisation
Telefon: 21 24 85 73
charlotte.vamberg.rasmussen.01@regionh.dk​



Morten Schrøder
Børnelæge og Brobygger
Telefon: 28 40 32 44
morten.arnborg.schroeder.01@regionh.dk




Kikko Siggaard
Projektleder
Telefon: 20 52 95 54
kikko.lena.siggaard@regionh.dk





By​​​ggeri

Michael Hyllegaard
Senior Projektchef
Telefon: 21 43 90 16
michael.hyllegaard.petersen@regionh.dk




Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Telefon: 29 67 01 27
marlene.sandvad@regionh.dk




Martin Stener Breinholt
Projektchef - Råhus og Lukning
martin.stener.breinholt@regionh.dk




Iben C. Krause
Projektchef - Arkitektur og Landskab
iben.charlotte.krause@regionh.dk




Steve MacCabe
Projektleder, Arbejdsmiljø
stephen.mac.cabe@regionh.dk​





Mads Rex Skovbo Augustsen
Commissioning leder
mads.rex.skovbo.augustsen@regionh.dk




Hayat U. Akhundzada
IT-projektleder
hayat.akhundzada@regionh.dk




Raffael Voigt Enemark Durand
Projektleder, Konstruktioner
raffael.voigt.enemark.durand@regionh.dk




Jacob Deleuran Jans
Projektleder for tidsplanlægning
jacob.deleuran.jans@regionh.dk​




Ebbe Skals
Projektleder, Installationer og commissioning
ebbe.rune.skals@regionh.dk





Jens Munk Petersen
Projektleder, Installationer og Commissioning
jens.munk.petersen@regionh.dk​




John Lindegaard Christensen
Projektleder, IKT og Kliniske kvalitetskrav
john.lindegaard.christensen@regionh.dk




Anders Nørgaard
Projektleder, Inventar
anders.noergaard.jensen.01@regionh.dk




Nina Kathrine Grex
Projektleder, Inventar og Arbejdsmiljø
nina.kathrine.grex@regionh.dk




Anja Mørch
Projektleder, Arkitektur og Landskab
anja.josefine.moerch@regionh.dk




Nikolaj Nelsson
Projektleder, Arkitektur og Landskab
nikolaj.nelsson@regionh.dk




Franciska Holm Hansen
Økonomi
Telefon: 22 98 54 47
franciska.holm.hansen@regi​onh.dk




Brug​​eroplevelsen

Toke Bie Laugesen
Projektchef, Design og udvikling
Telefon 26 18 98 40​
toke.bie.laugesen@regionh.dk



Elisabeth Ida GInsberg
Projektchef, Analyse og strategi
Telefon: 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk




Casper Mathiesen
Play Designer
Telefon: 27 14 37 28
casper.reitz.mathiesen@regionh.dk




Christian Utzon
Arkitekt
Telefon: 25 61 14 82
christian.utzon@regionh.dk




Anette Hedegaard
Servicedesigner og projektleder
Telefon: 40 45 17 65
anette.hedegaard.soerensen@regionh.dk




Emilie Vagner
Antropolog og projektleder
Telefon: 50 74 25 80
emilie.vagner@regionh.dk




Mille Guldbjerg
Testansvarlig
Telefon: 51 19 22 78
mille.guldbjerg.jensen@regionh.dk




Marie Lyhne Damgård
Arkitekt og designer
Telefon: 50 25 35 45
marie.lyhne.damgaard@regionh.dk




Esben Dyrholm Hansen
Play Designer






Sarah Borup (Barsel)
Designer
Telefon: 42 16 80 80
sarah.josefine.tronborg.borup@regionh.dk




Ditte Marie Hansen (Barsel)
Antropolog
Telefon: 28 10 29 74
ditte.marie.hansen.01@regionh.dk




Josefine Maria Sidney Strufve Christensen
Praktikant, servicedesign og kommunikation





Martha Skytte
Praktikant og studentermedhjælper, performancedesign





Sofia Saxbøl
Studentermedhjælper, produktdesign





Forskning og uddannelse​​

​​Jette Led Sørensen
Overlæge, ph.d. MEEd, professor og studieleder ved cand.scient.san (KU)
Telefon: 35 45 89 01
jette.led.soerensen@regionh.dk




Line Klingen Gjærde
Ph.d., postdoc og læge i pædiatrisk speciallægeuddannelse
line.klingen.gjaerde.01@regionh.dk





Jane Hybschmann (Barsel)
Ph.d.-studerende (MScPH)
jane.hybschmann-nielsen@regionh.dk





Jakob Thestrup Hansen
Forskningsassistent (MScGH)
jakob.thestrup.hansen@regionh.dk





Lærke Winther
Ph.d.-studerende (Fysioterapeut og cand.scient.san)
laerke.winther@regionh.dk





Camilla Mither
Forskningsassistent (Ergoterapeut og cand.scient.san)
camilla.milther@regionh.dk




Elizabeth Margrethe Langvall Jeppesen
Forskningsassistent (Sygeplejerske og cand.scient.san)
elisabeth.margrethe.langvall.jeppesen.01@regionh.dk




Redaktør