Kontaktpersoner

​Her kan du fi​nde oplysninger om alle relevante kontaktpersoner i forhold til BørneRiget.

Kontaktpersoner


Merete Lange
Projektdirektør
Tlf.​: 35 45 38 52​​​
merete.lange.01@regionh.dk 

Bent Ottesen
Lægelig chef 
Tlf. 40 21 28 73
bent.ottesen@regionh.dk
 
Finn Djurslev
(Sygemeldt)
Projektchef 
Direkte tlf.: (+45) 21 28 60 91

Thomas Leth Frandsen
Projektchef
Tlf. 35 45 83 64
thomas.leth.frandsen@regionh.dk
Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 29 67 01 27


Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk

Geraldine Ruth de Silva
Konsulent
Tlf. 21 62 00 15

gdes0001@regionh.dk

​Toke Bie Laugesen
Arkitekt 
Kristian Bille

Logistikkonsulent
Tlf. 51 44 72 85
kristian.bille.01@regionh.dk

Christian Koerner 
Teknologi Scout

Tlf. 23 70 03 27 
christian.koerner@regionh.dk


Elisabeth Ginsberg
Leder for strategi og innovation
Tlf. 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk




B
irgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulent
Tlf. 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk

Charlotte Blix
Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter
Tlf. 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk
Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 29 65 94 76
stella.marie.wiemann.01@regionh.dk
Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge, Juliane Marie Centret og Obstetrisk Klinik
Tlf. 35 45 89 01
jette.led.soerensen@regionh.dk 
Morten Arnborg Schrøder 
1. reservelæge, Forskningsassistent / Leg&Sundhed
Tlf. 28 40 32 44
Franciska Holm Hansen
Controller
Tlf. 22 98 54 47
franciska.holm.hansen@regionh.dk

Emilie Vagner

Projektmedarbejder
Tlf. 50 74 25 80
emilie.vagner@regionh.dk
Ditte Marie Hansen
Akademisk projektmedarbejder
Tlf. 35 45 13 10
Rasmus Biener de Taeje 
Maskinmester
Mette Edelsten Starcke
Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 91 17 94 23 
Line Klingen Gjærde
Reservelæge, Forskningsassistent / Leg&Sundhed



Redaktør