Kontaktpersoner

​Her kan du fi​nde oplysninger om alle relevante kontaktpersoner i forhold til BørneRiget.

Kontaktpersoner


Merete Lange
Projektdirektør
Tlf.​: 3545 3852​​​
merete.lange.01@regionh.dk 

Bent Ottesen
Lægelig chef 
Tlf. 4021 2873
bent.ottesen@regionh.dk

Anne-Mette Bang Termansen
Projektchef

Billede er på vej








Finn Djurslev
Projektchef 


Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 2967 0127

Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 2158 9532
mads.lund.vestergaard@regionh.dk

Franciska Holm Hansen
Controller

Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 2965 9476
stella.marie.wiemann@regionh.dk
Naja Lynge Rasmussen
Arkitekt

Toke Bie Laugesen
Arkitekt 

Kristian Bille

Logistikkonsulent
Tlf. 5144 7285
kristian.bille.01@regionh.dk

Christian Koerner 
Teknologi Scout

Tlf. 2370 0327 
christian.koerner@regionh.dk


Elisabeth Ginsberg
Innovationskonsulent
Tlf. 4239 4443
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk




B
irgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulet
Tlf. 2160 7260
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk

Charlotte Blix
Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter

Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge, Juliane Marie Centret og Obstetrisk Klinik
Tlf. 3545 8901
jette.led.soerensen@regionh.dk 



Redaktør