Kontaktpersoner

​Her kan du fi​nde oplysninger om alle relevante kontaktpersoner i forhold til BørneRiget.

Kontaktpersoner


Merete Lange
Projektdirektør
Tlf.​: 35 45 38 52​​​
merete.lange.01@regionh.dk 

Bent Ottesen
Lægelig chef 
Tlf. 40 21 28 73
bent.ottesen@regionh.dk
 
Finn Djurslev
Projektchef 
Direkte tlf.: (+45) 21 28 60 91



Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 29 67 01 27

Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk

Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 29 65 94 76
stella.marie.wiemann@regionh.dk


Naja Lynge Rasmussen
Arkitekt

Toke Bie Laugesen
Arkitekt 

Kristian Bille

Logistikkonsulent
Tlf. 51 44 72 85
kristian.bille.01@regionh.dk

Christian Koerner 
Teknologi Scout

Tlf. 23 70 03 27 
christian.koerner@regionh.dk


Elisabeth Ginsberg
Innovationskonsulent
Tlf. 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk




B
irgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulet
Tlf. 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk

Charlotte Blix
Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter
Tlf. 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk

Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge, Juliane Marie Centret og Obstetrisk Klinik
Tlf. 35 45 89 01
jette.led.soerensen@regionh.dk 



Redaktør