Kontaktpersoner

​Kontaktoplysninger på medarbejdere i BørneRiget.

Kontaktpersoner


     

Merete Lange
Projektdirektør
Tlf.​: 35 45 38 52​​​
merete.lange.01@regionh.dk 

  
           

Bent Ottesen
Lægelig konsulent
Initiativtager til BørneRiget 
Tlf. 40 21 28 73
bent.ottesen@regionh.dk

Michael Hyllegaard Petersen
Senior Projektchef, Byg og renovering
Tlf.  21 43 90 16
michael.hyllegaard.petersen@regionh.dk


Thomas Leth Frandsen
Lægelig Senior Projektchef
Tlf. 35 45 83 64
thomas.leth.frandsen@regionh.dk
Marlene Sandvad
Projektkoordinator
Tlf. 29 67 01 27


Mads Lund Vestergaard
Projektsekretær 
Tlf. 21 58 95 32
mads.lund.vestergaard@regionh.dk

Kristian Bille

Logistikkonsulent
Tlf. 51 44 72 85
kristian.bille.01@regionh.dk


Toke Bie Laugesen               
Projektchef for brugeroplevelsen,
design



Elisabeth Ginsberg
Projektchef for brugeroplevelsen, Analyse og Strategi (på barsel)
Tlf. 42 39 44 43
elisabeth.ida.ginsberg@regionh.dk




B
irgitte Enslev Jensen
Udviklingskonsulent
Tlf. 21 60 72 60
birgitte.enslev.jensen@regionh.dk

Charlotte Blix
Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter
Tlf. 21 58 96 40
charlotte.blix@regionh.dk
Stella Marie Wiemann 
Udstyrskoordinator
Tlf. 29 65 94 76
stella.marie.wiemann.01@regionh.dk
Jette Led Sørensen
Uddannelsesansvarlig overlæge, Juliane Marie Centret og Obstetrisk Afdeling
Tlf. 35 45 89 01
jette.led.soerensen@regionh.dk 
Morten Arnborg Schrøder 
1. reservelæge, Forskningsassistent / Leg&Sundhed
Tlf. 28 40 32 44
Franciska Holm Hansen
Controller
Tlf. 22 98 54 47
franciska.holm.hansen@regionh.dk

Emilie Vagner

Projektmedarbejder
Tlf. 50 74 25 80
emilie.vagner@regionh.dk

Vibeke Løgstrup
Projektleder
Tlf. 29 44 01 11
vibeke.loegstrup@regionh.dk


Mette Edelsten Starcke
Kommunikationsrådgiver
Tlf. 91 17 94 23 
mette.edelsten.starcke@regionh.dk

Line Klingen Gjærde
Reservelæge, Postdoc. / Leg&Sundhed

Iben Charlotte Krause
Projektchef, Større Byggerier
Tlf. 61 63 44 74
iben.charlotte.krause@regionh.dk

Martin Stener Breinholt
Projektchef, Større Byggerier
martin.stener.breinholt@regionh.dk

Anette Hedegaard Sørensen
Projektmedarbejder
anette.hedegaard.soerensen@regionh.dk



Redaktør