Ledelsesgruppen i Anæstesi- og Operationsklinikken, Center for Kræft og Organsygdomme

​​​​​​​

Niels Henry Secher​

Professor, overlæge  ​​​​​​
niels.h.secher@regionh.dk

Kliniske områder​
Human fysiologi


Frans Swiatek

Overlæge
frans.swiatek@regionh.dk



Hans Jørgen Frederiksen

Overlæge
hans.joergen.frederiksen@regionh.dk



Thomas Kistorp

Overlæge
thomas.kistorp@regionh.dk



Morten Bundgaard-Nielsen


Overlæge, dr.med.


Kim Rünitz


Overlæge, karkirurgi 



Eske Aasvang

Forskningsansvarlig overlæge




Ken Bjørnholdt

Afdelingssygeplejerske for anæstesiafsnittet
ken.bjoernholdt@regionh.dk



Kirsten Jørgensen

Afdelingssygeplejerske for anæstesiafsnittet




​​Lene Doktor

Afdelingssygeplejerske for opvågningsafsnittet
lene.doktor@regionh.dk


Astrid Weltzer

Afdelingssygeplejerske for opvågningsafsnittet
astrid.weltzer@regionh.dk



Helle Skovgaard

Afdelingssygeplejerske for operationsafsnittet
helle.skovgaard.01@regionh.dk



Inge Ostermann

Afdelingssygeplejerske for operationsafsnittet







Redaktør