Ledende sygeplejersker og portør

Oversigt over ledende sygeplejersker og ledende portør i HovedOrtoCentrets Anæstesi- og operationsklinik.

​​

Afdelingssygeplejerske
Annsophie Balslev Aagaard
Ortopædkirurgi – operation
E-mail: annsophie.balslev.aagaard@regionh.dk


Afdelingssygeplejerske
Debbie M. Berthelsen
Øre-næse-hals - operation



Afdelingssygeplejerske
Hanne Trøst Nielsen
Operationsmodtagelsen og Opvågningen (OMO)
E-mail: hanne.troest.nielsen.01@regionh.dk


Konst. Afdelingssygeplejerske
Kristina Linnea Roos Nielsen
Neurokirurgisk - operation



Konst. Afdelingssygeplejerske
Liselotte Grann
Neurokirurgisk - anæstesi


Afdelingssygeplejerske
Lone Therkelsen
Plastikkirugi/brandsår – operation
E-mail: lone.therkelsen@regionh.dk


Afdelingssygeplejerske 
Torben Frost
Plastikkirugi/brandsår – anæstesi​
Øre-næse-hals - operation
E-mail: torben.houkjaer.frost@regionh.dk

Afdelingssygeplejerske
​​​​Tine Jørgensen
Ortopædkirurgi - anæstesi
E-mail: tine.joergensen@regionh.dk


Chefportør

Kristoffer Hofman
E-mail: kristoffer.hofman@regionh.dk



Klinisk oversygeplejerske      
Jakob Ibsen Vedtofte
Anæstesisygeplejerske uddannelse​
E-mail: jakob.ibsen.vedtofte@regionh.dk



Klinisk sygeplejespecialist
Monica Dalsgaard
E-mail: monica.kegel.dalsgaard@regionh.dk




Klinisk sygeplejespecialist
Lars Holm






Redaktør