Ledende sygeplejersker og portør

Oversigt over ledende sygeplejersker og ledende portør i HovedOrtoCentrets Anæstesi- og operationsklinik.

​​

Afdelingssygeplejerske
​​​​Tine Jørgensen
Ortopædkirurgi - anæstesi
E-mail: tine.joergensen@regionh.dk 


Afdelingssygeplejerske
Annsophie Balslev Aagaard
Ortopædkirurgi – operation
E-mail: annsophie.balslev.aagaard@regionh.dk



Afdelingssygeplejerske

Torben Frost
Plastikkirugi/brandsår – anæstesi​
E-mail: torben.houkjaer.frost@regionh.dk

 

Afdelingssygeplejerske
Lissi Collatz Glade
Plastikkirugi/brandsår – operation
E-mail: lissi.glade@regionh.dk

 

Afdelingssygeplejerske​

Roberto Velosa​
Øre-næse-hals - operation
E-mail: roberto.hounsgaard.velosa.figueira@regionh.dk



Afdelingssygeplejerske
Jan Christiansen
Øre-næse-hals - anæstesi
E-mail: jan.sandkvist.christiansen@regionh.dk 

 


Klinisk oversygeplejerske      
Jakob Ibsen Vedtofte
Anæstesisygeplejerskeuddannelse​
E-mail: jakob.ibsen.vedtofte@regionh.dk


 

 

Klinisk udviklingssygeplejerske​
Monica Dalsgaard
E-mail: monica.kegel.dalsgaard@regionh.dk




Chefportør

Lars Lund
E-mail: lars.anders.lund@regionh.dk

​​

  

Redaktør