Ansatte i Klinisk Forskningsenhed

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

KFE har ansat en gruppe på ca. 30 GCP-certificerede sygeplejersker med solid kardiologisk erfaring, som udelukkende arbejder med kliniske studier. Der er ansat forskningssekretærer, tilknyttet ca. 30 ph.d.-studerende læger/sygeplejersker samt ca. 30 forskningsstuderende.


Ansatte i KFE


Ane Loof Johansen
Klinisk monitor (CRA)
35 45 06 75
Anna Wieland
Forskningssygeplejerske
35 45 64 85
Anne Lavigne
Forskningssygeplejerske
35 45 98 03

Aslaug Karlsdottir
Forskningssygeplejerske
35 45 70 59
aslaug.thora.karlsdottir@regionh.dk
Bente Andersen
Forskningssygeplejerske
35 45 11 93
Bente Birgitte Brodersen
Forskningssygeplejerske
35 45 47 43
Berit Høgdal Thomsen
Forskningssygeplejerske
35 45 97 69
Bettina Løjmand 
Forskningssygeplejerske
35 45 07 29
Christina Møller                
Forskningssygeplejerske
35 45 67 57

Ditte-Marie Andersen
Forskningssygeplejerske
35 45 58 41
ditte-marie.andersen.01@regionh.dk
Elsebet Eriksen
Forskningssygeplejerske
35 45 11 95
Jeanette Rieck Broberg
Forskningssygeplejerske
35 45 86 20

Julie Tolstrup Dababneh
Forskningssygeplejerske
35 45 07 15
julie.tolstrup.dababneh@regionh.dk
Karen Anette Thamsborg 
Forskningssygeplejerske
35 45 09 23
Katrine Bavnbek
Forskningssygeplejerske
35 45 80 96
Kirsten Thrysøe
Forskningssygeplejerske
35 45 06 52
Lene Møller Larsen
Forskningssygeplejerske
35 45 78 84
Lene Voller
Forskningssygeplejerske
35 45 49 62
Line Kristensen
Forskningssygeplejerske
35 45 84 30
Louise Frandsen 
Forskningssygeplejerske
35 45 07 15
Louise Godt
Forskningssygeplejerske
35 45 95 97
Marie-Louise Mahler Sørensen​
Forskningssygeplejerske med ansvarshavendefunktion
35 45 11 99
Mette Ellegaard 
Forskningssygeplejerske
35 45 18 06
Mie Jensen Larsen
Forskningssygeplejerske
35 45 56 82
Rikke Bøge
Forskningssygeplejerske
35 45 58 44

Signe Pil Scheel Blandford
Forskningssygeplejerske
35 45 89 93
Sisse Maj Lund
Forskningssygeplejerske
35 45 06 86
Tine Rosenberg
Forskningssygeplejerske
35 45 06 28


Sekretærer i KFE


Ginette Wedel
Sekretær
35 45 26 64
ginette.wedel@regionh.dk

Marianne Gam
Sekretær
35 45 68 39
Marianne.gam@regionh.dk

Susan Thaarup
Økonomimedarbejder
35 45 23 35
Susan.Thaarup@regionh.dk


Redaktør