Kommunikation og Presse

​Kommunikation og Presse sikrer hurtig og relevant kommunikation både internt og eksternt.


Marianne Uldall

Pressechef
Telefon: 35 45 53 27
marianne.uldall.jepsen@regionh.dk

Christina Petersen

Pressekonsulent
Telefon: 35 45 74 75 
christina.petersen@regionh.dk



​Jacob Gyldenløve Aaen

Journalist
Telefon: 35 45 41 42
jacob.gyldenloeve.aaen@regionh.dk



​Kenneth Hermansen

Webkoordinator
Telefon: 35 45 52 41
kenneth.stig.hermansen@regionh.dk

​Charlotte Freltoft Junge

Kommunikationskonsulent
Telefon: 3545 5629 
charlotte.freltoft.junge@regionh.dk

​Jonas Gamrath Rasmussen

Kommunikationskonsulent
Telefon: 35 45 64 74
jonas.gamrath.rasmussen@regionh.dk



​​Mikkel Andreas Beck

Journalist
Telefon: 35 45 64 75
mikkel.andreas.beck@regionh.dk



Sidse Smedegaard

Direktionskonsulent
Telefon: 3545 5686

Christine Lottrup

Kommunikationskonsulent
Telefon: 35 45 80 90
christine.lottrup@regionh.dk

Inge Troest

Kommunikationskonsulent
Servicecentret
Telefon: 35 45 82 96
inge.troest@regionh.dk



Katrine Norborg​

Kommunikationskonsulent
HovedOrtoCentret
Telefon: 24 91 95 35
katrine.norborg@regionh.dk


​Kristine Bertelsen

Kommunikationskonsulent
Neurocentret
Telefon: 35 45 06 20
kristine.bertelsen@regionh.dk

​Linda Svenstrup Munk

Kommunikations- og presserådgiver
Juliane Marie Centret og BørneRiget
Telefon: 22 96 68 98
linda.svenstrup.munk@regionh.dk

Louise Andresen Poulsen

Pressekonsulent
Hjertecentret
Telefon: 35 45 35 52 
louise.andresen.poulsen@regionh.dk



​Katrine Brix Bütow
Kommunikationskonsulent                              
BørneRiget


​Helle Falborg

Pressekonsulent
Telefon: 35 45 04 08


Lene Sparsø Thygesen 

Kommunikationskonsulent  
Center for Kræft og Organsygdomme


​Emma Simone Jensen

Studentermedhjælper
emma.simone.jensen@regionh.dk


​Kirstine Wang Tømmerby

Studentermedhjælper
kirstine.wang.toemmerby@regionh.dk


Josephine Amalie Bjerregaard Sachse

Studentermedhjælper




Redaktør