Medarbejdere i Sekretariatet

​​Mikael Buhl
Stabschef
Tlf.: 2175 0942
mikael.buhl@regionh.dk

​Gitte Dalgaard
Afdelingssekretær

Tlf.: 2423 1812
gitte.dalgaard@regionh.dk

​Lene  Bruun Damgaard
Socialsygeplejerske
Tlf.: 2156 8531
lene.bruun.damgaard@regionh.dk

Jane Bach
Socialsyg​​​​eplejerske
Tlf.: 51 68 47 05
jane.bach@regionh.dk

​Helle Høstrup
Samordningskonsulent

  • Sundhedsaftale og samarbejde med kommunerne
  • Elektronisk kommunikation mellem Rigshospitalet og kommunerne
  • Genoptræningsplaner og rehabilitering 

Tlf.: 3545 5240/5160 4029​
helle.hoestrup@regionh.dk

Marie Kristine Schultz​
Samordningskonsulent

  • Sundhedsaftale og samarbejde med kommunerne
  • Elektronisk kommunikation mellem Rigshospitalet og kommunerne
  • Genoptræningsplaner og rehabilitering

Tlf.: 2013 4162
marie.kristine.schultz@regionh.dk

Bent Hansen
Centraladministrator, Kursusportalen
Tlf.: 3545 8758
bent.hansen.01@regionh.dk ​


Redaktør