Medarbejdere i Arbejdsmiljø og ledelsesudvikling

​​Morten W. Andersen
Enhedsch​​​
ef for Arbejdsmiljø og Ledelsesudvikling

  • Kontaktperson for opgaver om arbejdsmiljø og ledelsesudvikling
  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Forebyggelse af stress, mobning og chikane
  • Ledelsessparring

​Tlf.: 2442 8709
​​morten.westerbjerg.andersen@regionh.dk

Caroline Nik Marcussen
Ledelses- og organisationskonsulent

  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Ledelsessparring
  • Forebyggelse af vold og trusler og håndtering af følelsesmæssige vilkår i arbejdet
  • Forebyggelse af stress, mobning og chikane

Tlf.: 2152 2264
caroline.nik.marcussen@regionh.dk

Gitte Dahl

Ledelses- og organisationskonsulent

  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Driftsmålstyring, Lean og social kapital
  • Ledelsessparring
  • Den løbende trivselsmåling

Tlf.: 6124 7134
gitte.dahl@regionh.dk

​​​Irene Andersen

Ledelses- og organisationskonsulent

  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Ledelsessparring
  • Forebyggelse af vold og trusler og håndtering af følelsesmæssige vilkår i arbejdet
  • Forebyggelse af stress, mobning og chikane

Tlf.: 2947 0963
ruth.irene.andersen@regionh.dk

​​Maise Bibi Bang
Ledelses- og organisationskonsulent

  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Ledelsessparring
  • Forebyggelse af vold og trusler og håndtering af følelsesmæssige vilkår i arbejdet
  • Forebyggelse af stress, mobning og chikane
Tlf.: 2112 5462
Morten Korshøj Andersen

Ledelses- og organisationskonsulent

  • Organisationsudvikling, samarbejde, ledelse og følgeskab
  • Ledelsessparring
  • Forebyggelse af vold og trusler og håndtering af følelsesmæssige vilkår i arbejdet
  • Forebyggelse af stress, mobning og chikane

Tlf.: 6124 7137
morten.korshoej.andersen.01@regionh.dk

Charlotte Stampe Wind
Administrativ sagsbehandler

  • Rådgivning om registrering og forebyggelse af arbejdsskader
  • Rådgivning om brug af Safetynet til anmeldelse af arbejdsskader
Tlf.nr.: 5144 6463
​​Lone Pedersen

Administrativ sagsbehandler​

  • Rådgivning om registrering og forebyggelse af arbejdsskader
  • Rådgivning om brug af Safetynet til anmeldelse af arbejdsskader
  • Information om arbejdsmiljøuddannelsen

Tlf.nr.: 6124 7136
lone.pedersen.02@regionh.dk

​​Christian Hye-Knudsen

Konsulent​

  • Projektleder for flytteprogrammet Nordfløjen
  • Koordination af parathedskoncept Nordfløjen

Tlf.: 6124 7135
christian.hye-knudsen@regionh.dk

​​Anette Tørning
Ergonomisk konsulent

  • Ergonomi, indretning, belysning, støj og indeklima 
  • Arbejdsmiljø ved ny- og ombygninger
  • Projekt ”Tjek på ergonomien?”

Tlf.: 2977 9192
anette.toerning.01@regionh.dk

​​Henrik Dreyer
Ergonomisk konsulent

  • Ergonomi, indretning, belysning, støj og indeklima 
  • Arbejdsmiljø ved ny- og ombygninger
  • Projekt ”Tjek på ergonomien?”
Tlf.: 2974 7391
henrik.dreyer@regionh.dk
​Jette Duckert
Ergonomisk konsulent

  • Ergonomi og indretning 
  • Arbejdsmiljø ved ny- og ombygninger*
  • Forflytning
  • Rådgivning om SafetyNet til registrering af arbejdsmiljøhandleplaner

Tlf.: 6124 7132
jette.duckert@regionh.dk

Jonas Lichtbach

Ergonomisk konsulent

  • Ergonomi og indretning 
  • Arbejdsmiljø ved ny- og ombygninger*
  • Forflytning
  • Rådgivning om SafetyNet til registrering af arbejdsmiljøhandleplaner

Tlf.: 2422 4738
jonas.lichtbach.01@regionh.dk




Redaktør