Medarbejdere i centerstaben

Du finder Abdominalcentrets centerstab ​på afsnit 3133​​

​​​​

Centersekretær

​​Tine Miles
tlf. 3545 3602
tine.miles@regionh.dk

Personalefunktionen

Michael Juel Andersen
Personalekonsulent
tlf. 3545 3604
michael.juel.andersen@regionh.dk

Birgit Corfixen
Vagtplankonsulent
tlf. 3545 3606
birgit.corfixsen@regionh.dk 


Økonomifunktionen

​Lise Bjørn Jacobsen
Centerøkonom
tlf. 3545 3596
lise.bjoern.jacobsen@regionh.dk 

Jørgen Schmidt
Planlægningskoordinator
tlf: 3545 9891
joergen.schmidt@regionh.dk

Forskning, udvikling og kvalitet

Lis Suhr
Klinisk uddannelsesansvarlig sygeplejerske
tlf. 3545 8184
lis.suhr@regionh.dk

Thordis Thomsen
Seniorforsker
tlf.: 3545 0738
Thordis.thomsen@regionh.dk

Helene Beck Nielsen
Sundhedsfaglig konsulent
tlf: 5142 5107


Kommunikation

Christine Lottrup
Kommunikationskonsulent & webredaktør
tlf.: 3545 8090
christine.lottrup@regionh.dk




​​
Redaktør