Ledelsesgruppen i Anæstesi- og Operationsklinikken, Center for Kræft og Organsygdomme

​​​​​​​

Niels Henry Secher​

Professor, Overlæge,  ​​​​​​
niels.h.secher@regionh.dk

Kliniske områder​
Human fysiologi


Frans Swiatek

Overlæge
frans.swiatek@regionh.dk


Hans Jørgen Frederiksen

Overlæge
hans.joergen.frederiksen@regionh.dk


Thomas Kistorp

Overlæge
thomas.kistorp@regionh.dk



Morten Bundgaard-Nielsen


Overlæge, dr.med.



Ken Bjørnholdt

Afdelingssygeplejerske
ken.bjoernholdt@regionh.dk



​​Lene Doktor

Afdelingssygeplejerske for POTA
lene.doktor@regionh.dk


Astrid Weltzer

Afdelingssygeplejerske for POTA
astrid.weltzer@regionh.dk



Helle Skovgaard

Afdelingssygeplejerske
helle.skovgaard.01@regionh.dk



Inge Ostermann

Afdelingssygeplejerske




Redaktør